Konaklamalı Turlar - Kapadokya


Kapadokya Konaklamalı Tur (Her Cumartesi)

1. Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 07.15’de Emekli Sandığı önünde ve saat 07.30’da Bahçelievler Milli Kütüphane önünde buluşarak “Güzel Atlar Ülkesi” Kapadokya turu için hareket ediyoruz. İlk molamızı Konya ‘nın Makas bölgesinde verdikten sonra, Tuz Gölü’nün muhteşem güzelliğini keşfederek fotoğraf çekimi gerçekleştiriyoruz.

Tuz Gölü’nün ardından müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı'nın büyüleyici görüntüsü ile Ihlara vadisinin inanılmaz güzellikte atmosferi içinde yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

Vadi yürüyüşünün yorgunluğunu öğle yemeğimiz ile attıktan sonra yavaş yavaş kendimizi Kapadokya’nın büyülü atmosferinde hissetmeye başlıyoruz; Derinkuyu yer altı şehrini gezerken rehberimizin anlatımları bizleri şaşırtırken aynı zamanda buradaki yaşamı net bir şekilde gözümüzde canlandırıyoruz. Kaymaklı yer altı şehrininde havasını soluduktan sonra konaklayacağımız otele hareket edip açık büfe akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemekten sonra Kapadokya’nın meşhur Türk Gecesi bizleri bekliyor.

2. Gün

Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.30’da Ürgüp’e doğru hareket edip, bölgenin meşhur şaraplarının yapım yeri olan Turasan Şarap Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Şarap ikramı ve alışverişten sonra bölgenin tanıtımında önemli rol oynayan, unutulmaz dizi Asmalı Konak’a uğrayıp Devrent Vadisi’ne geçiyor hayal gücümüzle kayalık oluşumlara farklı anlamlar yüklüyoruz.

Kuş sarayları olarak da adlandırılan Güvercinlik Vadisi ve Kapadokya Vadisinden seyirden sonra istikamet Uçhisar Kalesi. Bin yıldan fazla süre boyunca hatta 1950'li yıllara kadar insanlar kale içine oyulmuş odalarda yaşadığı Uçhisar Kalesinden sonra Avanos Kızılırmak’ta gondol turu. Venedik de değil Kapadokya da olduğumuzu hatırlamak için yöresel yemeklerden çömlek kebabı, testide pastırmalı fasulye yememiz gerek diye düşünerek öğle yemeği molası veriyoruz.

Yemek sonrası Onyx taşı atölyesini ziyaret edip taş ile ilgili bilgiler alıyoruz. Çömlek yapımı atölyesi ve kuruyemişçi ziyareti ardından Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyor; Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Şapeli, Aziz Basil Şapeli, Çarıklı Kilise ve yemekhaneyi gezip bölgeden ayrılıyoruz.

Kırşehir üzerinden Ankara dönüşe geçiyor tek mola verip evimize geri dönüyoruz. Ankara’ya varış ve bir sonraki PATULİ TUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma.

Kapadokya Turuna Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks otobüslerle ulaşım hizmeti
  • Otobüs içi ikramlar
  • 4 yıldızlı otelde konaklama
  • Rehberlik hizmeti

Kapadokya Turuna Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Türk Gecesi
  • Gondol Turu (10 TL)
  • Balon Turu

Kapadokya Gezi Programı